Один з визначних митців України ХХ століття, академік АН УРСР Максим Тадейович Рильський (1895–1964), увійшов в історію української культури як поет, автор текстів до музичних творів, мовознавець, перекладач, громадський діяч, талановитий лібретист, літературний редактор музичних полотен, проповідник гуманістичних, загальнолюдських цінностей, що не втрачають свого вагомого значення і сьогодні.
Особливої майстерності поетичного слова М. Рильський досягнув у поезії, присвяченій красі природи. Його поетичні твори містять і відбивають розмаїття психологічних переживань, емоцій та образних асоціацій. У численних музичних творах на слова Рильського – багаторічна співпраця поета з композиторами у пошуку яскравих та щирих образів людей, рідної природи, Батьківщини.
Вірші Рильського, перекладалися багатьма іноземними мовами, відіграли вагому роль у розвитку української поезії та сучасної світової літератури, музичного мистецтва. Шедеври поетичного слова М. Рильського стали основою романсів, хорів, монологів, опер тощо. Синтез музичного мистецтва і поезії становив особливу рису творчого стилю Рильського, який проніс через все життя захоплення українською мовою, народною піснею, музичним мистецтвом, маючи природний талант музикування та глибоке розуміння мистецьких явищ.
Немає коментарів:
Дописати коментар