середа, 22 грудня 2021 р.

Семінар.

 22 грудня Науково-методичний відділ Волинської ДОУНБ ім. Олени Пчілки провів онлайн семінар-практикум на тему: «Планово-звітна документація публічної бібліотеки. Бібліотеки Волині в ЕСМаР», на платформі Google Meet до якого і ми долучились.


неділя, 12 грудня 2021 р.

Національний тиждень читання.

 Шановні користувачі!

З 13 по 19 грудня 2021 р. в Україні вперше відбудеться Національний тиждень читання. Це буде особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання.
Тиждень пройде під егідою Українського інституту книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України. Партнерами події є ВГО Українська бібліотечна асоціація й Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів.


вівторок, 7 грудня 2021 р.

День української хустки.

 Прикраси себе автентичним аксесуаром та продемонструй багатовікову красу української жінки:“Зроби фото з хусткою”.
День української хустки (ДУХ) — неофіційне свято, яке відзначається з 2019 року, щорічно 7 грудня з метою об'єднання жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій.
  Сьогодні також, святкується день Катерини, яке є святом на честь Катерини Александрійської — найголовнішим з жіночих свят, бо за віруваннями Катерина є захисницею жіночої долі. Хустка з давніх-давен в українських сім’ях слугувала оберегом, символом любові й злагоди.





пʼятниця, 26 листопада 2021 р.

"Запалимо свічку скорботи".

Щороку у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять мільйонів жертв голодоморів. У ХХ столітті українці пережили їх тричі. Наймасштабнішим за кількістю людських жертв був голодомор 1932-1933 років. Саме його нині називають геноцидом українського народу. Його жертвами в Україні стали, за різними даними, від 3,9 до 7 мільйонів людей.



неділя, 14 листопада 2021 р.

День села 2021.

 Дорогі жителі та гості нашого села! Щиро вітаємо Вас із престольним празником і бажаємо Вам миру, міцного здоров`я, простого людського щастя, чудових миттєвостей життя, добрих посмішок близьких людей, будьте добрими, говоріть щирі слова, робіть добрі справи, хай добро завжди буде у Вашому домі, родині, серці.

Нехай святі Косма` і Даміа`н допомагають нам у добрих справах та намірах і оберігають наше село Видраниця!


вівторок, 9 листопада 2021 р.

Свято працівників культури.

 Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається щорічно 9 листопада разом із Днем української писемності та мови.

Свято працівників культури засновано з метою відзначити вагомий вклад творчих особистостей у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.
Саме завдяки відданим своїй справі митцям українська культура змогла зберегти свою самобутність, попри потужні натиски багатьох агресорів, і посісти гідне місце серед світових культур.
Вагомий внесок у відродження національної культури вносять творчі колективи, майстри народного мистецтва та аматори сцени Видраницького старостинства. Ваша самовіддана творча праця вражає своєю неповторністю, яскравим колоритом, цікавими творчими проектами та невичерпною енергією.
Вітаємо зі святом всіх причетних до розвитку і культурних програм села, а також всіх тих, хто присвятив себе благородній справі – зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби нашого народу!







9 листопада

 День украї́нської писе́мності та мо́ви — свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.
Детальніше:https://uk.wikipedia.org/wiki/
Ми ж запускаємо флешмоб єдності .


четвер, 28 жовтня 2021 р.

Холодна осінь настала - нові книги подарувала!!!

 

Найчастіше ця пора року асоціюється з дощем, теплою ковдрою, чаєм та цікавими книгами.
Осінь задає особливий ритм кольорів, запахів і маленьких ритуалів. У цей найбільш непевний період, коли холод оголює почуття й робить нас вразливими, кожен потребує маленького кишенькового сонця, що зігріватиме зсередини. Часом тепло й спокій можна віднайти на сторінках книжок.
Запрошуємо читачів Забродівської ТГ відвідати сільські бібліотеки й ознайомитись з новими надходженнями до книжкових фондів. За місцеві кошти було придбано 417 примірників художньої, науково-популярної літератури, енциклопедичних видань для різновікових груп населення на суму 29997грн.
Уся література отримана КЗ "Забродівська публічна бібліотека" й розподілена між сільськими бібліотеками ТГ.


четвер, 14 жовтня 2021 р.

День захисника і захисниць України!

 Сьогодні День захисника і захисниць України – свято, що започатковано з 2014 року, святкується щорічно 14 жовтня, водночас з Покровою Пресвятої Богородиці та Днем Українського козацтва.

Шановні наші захисники та захисниці! Ми вітаємо вас з таким прекрасним днем. Бажаємо сил, терпіння та чистого неба над головою. Дякуємо вам за те, що ви нас оберігаєте! Цінуємо вас та пам'ятатимемо завжди.
Будь мужній і будь достойний
Ти слави своїх батьків,
Відважний вкраїнський воїне,
Нащадку славних козаків!


середа, 6 жовтня 2021 р.

Міжнародний день людей похилого віку

 "Летять літа, як білі журавлі,
Дзвенять, як ті волошки в житі,
Та не зникає слід їх на землі,
Якщо для добрих справ були прожиті..."

Такі слова лунали 1 жовтня в сільській бібліотеці села Видраниця на святі життєвого досвіду "Зігріймо серце добротою", коли у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, а в Україні й День ветерана.
З привітаннями й словами вдячності звернулися: староста села Василь Адамович Лахтюк та голова ради ветеранів Павло Григорович Янцевич.
Лунали й музичні композиції для учасників вогнику від завідуючої сільського клубу - Галини Аврамук.
Роки... роки... їх не наче й не було. Війнули вони пташиним крилом і помандрували колючою стернею, запахом жнив, щебетом весен, снігами зим і щедрістю літа, залишивши солодку згадку. Такі відчуття від теплих розмов однокласників, яким уже виповнилось 70 років. Вони згадують свої шкільні роки та юність із посмішкою на обличчі. Пам'ятають свою першу вчительку, директора.
Цінуймо свої прожиті дні, роки. Залишаймо якомога більше хорошого після себе - це продовжить нашу пам'ять серед людей.







вівторок, 29 червня 2021 р.

В Україні 28 червня відзначають державне свято - День Конституції.


Сьогодні виповнюється 25 років з дня ухвалення Основного Закону.
28 червня 1996 року о 9 годині 18 хвилин, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію.
Цій події передували 6 років важкої праці, консультацій, криз і домовленостей.
Новітній конституційний процес розпочався одразу ж після прийняття 16 липня 1990 року Верховною Радою УРСР «Декларації про державний суверенітет України» - вже у жовтні була створена Конституційна комісія. Між 1991-1996 років комісіями, окремо створеними Верховною Радою та Президентом, було складено кілька проєктів Конституції. Вони тривалий час обговорювалися, доповнювалися і доопрацьовувалися. Найгостріші протиріччя викликали питання розподілу влади і власності, державна символіка, статус російської мови і статус Республіки Крим. Ліві сили схилялися в бік применшення ролі президентської влади, приватновласницьких відносин, за надання однакового статусу українській та російській мовам і збереження автономного статусу Криму. Праві, в яких об’єдналися представники «партії влади», підприємницькі кола та депутати національної культурно-мовної орієнтації, виступали за сильну президентську вертикаль, гарантування всієї повноти приватновласницьких прав, панування української мови та ліквідацію автономії Криму. Тим часом в країні діяла Конституція УРСР 1978 року з деякими змінами.
У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада ухвалила Конституцію України. Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.
Від початку ухвалення нинішній Основний Закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції України 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена.
Вітаємо усіх громадян зі святом!




середа, 16 червня 2021 р.

День морозива!

 10 червня відзначають Всесвітній день морозива! Потіште себе сьогодні цим смаколиком!





"Світлішає на світі, коли радіють діти"

 Дитинство – найкраща пора в житті кожної людини, спогади про яку ми проносимо через все своє життя. І так важливо, щоб ці згадки були приємними і щасливими, сповненими маминої ласки, батьківської турботи, яскравих посмішок і сонячного тепла.

1 червня на території сільського клубу с.Видраниця відбулося свято "Світлішає на світі, коли радіють діти".
Відеозвіт 👉https://youtu.be/uk90vNvaq-M

середа, 19 травня 2021 р.

Методичний день.

   19 травня на базі бібліотеки-філії с. Заброди відбулась виробнича нарада бібліотечних працівників Забродівської ОТГ. На нараді розглядалися актуальні питання роботи сільських бібліотек:

- Основні напрямки просвітницької, інформаційної роботи бібліотек ОТГ.
- Планування роботи на ІІ та ІІІ квартали.
- Придбан


ня літератури на 2021 рік.

вівторок, 11 травня 2021 р.

З Днем матері!

 Мама! Найдорожче слово в світі
Де б не був ти, що б ти не робив.
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем відданим тобі!
І сняться часто зорі голубі
І мама на порозі біля хати.
За все, що маю, мамо, дякую тобі!
За все, що маю і що буду мати!


Наше спільне подвір'я!

 Шановні жителі села Видраниця! Сьогодні на території села пройшла толока за участі представників місцевих державних організацій, учнів школи від молодших до найстарших на чолі з класними керівниками, вчителями, завгоспами та іншими учасниками благородної справи. Перш за все велике спасибі усім, хто долучився до роботи. А звертаємося до інших жителів нашого села, які впливають на зовнішній вигляд краєвидів лісу, відпочинкових зон, вулиць, канав, місцевої водойми - ставка, зупинок, та ін. Просимо у Вас ставитися бережно до природи, дбати про чистоту не тільки свого подвір'я, а й села Видраниця. Це спільне наше подвір'я, яке успадкують наші діти.

Хто має можливість до Пасхи, можна після свят(теж вистачатиме роботи) відвідайте відпочинкові зони де ви проводите пікніки й поприбирайте там. Викопайте ямку на сміття, щоб воно не розліталося по території.
Хто вивозить сміття на сільське сміттєзвалище, будь ласка, доїжджайте саме до сміттєзвалища, а не в ямки чи низовини лісу викидаєте. А є такі, що просто серед чи біля дороги Соснини викидають. Не можите довезти, майте совість хоча б прикопайте!
Дочитали до кінця й погоджуєтесь поставте👍, щоб бачити скільки з 1680 населення думають про своє село!











« Пам’ять - вічно жива»

   7 травня 2021 року в парку с. Видраниця біля обеліску  відбувся мітиг-реквієм присвячений Дню пам’яті та примирення .

Спасибі, солдати, за подвиг століть,
Якому нема і не буде ціни.
За право і щастя родитись і жить,
І сіяти жито на мирні лани.










26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії.

 ВІДЛУННЯ ЧОРНОБИЛЯ

Тоді була така ж сама весна,
Цвіли сади, садили всі городи,
Погода така сонячна, ясна,
Нове вбрання зелене у природи.
Та одна ніч за мить змінила все
Й через роки так важко це збагнути
Ніхто ж не знав що світом поповзе,
Незримий ворог і розставить пути.
Не просто вибух, горе, жертви, страх
Аварія розкидала по світу
З минулого лишився спогад-прах
В отруйному вінку з рясного цвіту.
Що далі? Кинули на порятунок всіх…
Хто не мав гадки, що там їх чекає,
Ліквідувати- замолити гріх
За людство, хоча винних в тім - немає.
А що лишилося? Спустошені міста,
У селах мовчазні самотні хати,
Зникають спогади, летять у даль літа,
Та дуже важко це усе прийняти.
Хвороби – то аварії плоди,
Осиротілі сім’ї і родини,
Чорнобиль – це тавро… цвітуть сади,
Й болить душа у кожної людини.
Чому? Навіщо? І за що це нам?
Чого і досі рідний край страждає?
Треба молитись та іти у храм…
Бо відповіді слів не вистачає…
2021 (І. Рубан-Оленіч)
https://www.facebook.com/1786957078/videos/10215935791626122/

понеділок, 12 квітня 2021 р.

Вітання з Міжнародним жіночим днем!

 Сердечно вітаємо вас із найпрекраснішим

святом весни Міжнародним жіночим днем –

8 березня!

Від щирого серця бажаємо вам міцного

здоров’я, здійснення всіх ваших мрій!

Зичимо весни в душі, тепла та затишку в оселі,

гармонії, щастя та любові!

Зі святом!



Онлайн-семінар «Нові форми державної статистичної звітності. Бібліотеки Волині в ЕСМаР»

19 грудня 2023 року відбувся обласний онлайн-семінарі на тему: «Нові форми державної статистичної звітності. Бібліотеки Волині в ЕСМаР» який...